Tidtabell Buss

Destination    Plats                                       Utresa           Hemresa 
Stockholm (Cityterminalen)   16:00   08:45
Enköping* (Circle K E18)     17:05   06:10
Västerås* (Västerås ABB Arena) 17:40   05:30
Örebro* (Circle K Eurostop 18:40   04:30
Karlskoga* (Busstationen)        19:25   03:50
Kristinehamn* (McDonalds Bartilsbrovägen) 19:55   03:30
Karlstad* (Rasta Värmland, E18) 20:00-20:45   03:05
Charlottenberg* (Circle K) 23:00-23:15   02:00-02:15
Otta* (Circle K) 03:00   21:30-22:15
Stryn* (Circle K) 06:00   18:45
Stranda (Hotellet) 08:00   17:00

*= Måste förbokas, chauffören håller kontakt med resenärer

OBS! Samtliga tider är preliminära, det kan förekomma förseningar beroende på väder och trafikförhållanden. Av bla. säkerhetsskäl kan bussen vara tvungen att köra långsammare än planerat. 

Nu är snart vinter här och vi hoppas såklart att det blir en fantastisk vinter med mycket snö och sol på våra resor! Vinterdäcken sitter på och chaufförerna och guiderna är laddade inför den stundande säsongen, nu ser vi framemot en fantastisk vinter tillsammans. Lite tips för bussresan är att ni tar med er en varm filt, kudde, öronproppar och kanske en ögonbindel så ni inte blir störda av ljus och ljud.      

                                                                                                     

Varmt Välkomna till Active Ski och Ekman Buss Flexibussitet AB.