Tidtabell Buss Kittelfjäll

Destination    Plats                                       Utresa           Hemresa 
Stockholm (Cityterminalen)   19:45   06:00
Uppsala* (Circle K E4)     20:35   04:55
Gävle* (Gävle Bro) 21:40   03:50
Tönnebro* (Värdshuset 22:30-23:15   02:45-03:15
Söderhamn* (Circle K, Brädgårdsgatan)        23:35   02:35
Hudiksvall* (Circle K E4) 00:15   02:00
Gnarp* (Circle K) 00:45   01:10-01:25
Sundsvall* (Birsta E4, IKEA) 01:15-02:00   00:40
Junsele (Rast söderut)     21:30-22:15
Vilhelmina* (Circle K) 05:30-06:15  
Kittelfjäll (Hotellet) 08:00   17:45

*= Måste förbokas, chauffören/guiderna håller kontakt med resenärer

OBS! Samtliga tider är preliminära, det kan förekomma förseningar beroende på väder och trafikförhållanden. Av bla. säkerhetsskäl kan bussen vara tvungen att köra långsammare än planerat. 

Lite tips för bussresan är att ni tar med er en varm filt, kudde, öronproppar och kanske en ögonbindel så ni inte blir störda av ljus och ljud.      

                                                                                                     

Varmt Välkomna till Active Ski och Ekman Buss Flexibussitet AB.